Otváracie hodiny

Pondelok08.00 - 15.00
Utorok13.00 - 18.00
Streda08.00 - 15.00
Štvrtok08.00 - 15.00
Piatok08.00 - 10.00
 dentálna hygiena:
10.00 - 14.00

tel.: 0905 271 733

Technológie

V našom stomatologickom zariadení sa nielen kontinuálne postgraduálne vzdeláva, ale investujeme aj do najmodernejších stomatologických technológií, ktoré nám pomáhajú poskytovať najvyššiu možnú úroveň stomatologickej a stomatotechnickej starostlivosti o pacienta.

CEREC AC.

example2 example2
Tento systém umožňuje zhotoviť väčšinu celokeramických koruniek a veneers pri jednom sedení. Pacient nemusí čakať, alebo navštevovať svojho stomatológa viackrát. Kompletnú celokeramický zub má zhotovený na počkanie. Celokeramika v ústach vyzerá ako vlastný zub, nerozoznateľný od ostatných zubov. Samotné ošetrenie je nebolestivé a počas jeho trvania aplikujeme lokálnu anestézu.

Priebeh zákroku s CEREC
  • Váš ošetrujúci lekár Vám upraví zub a naskenuje ho CEREC kamerou. Odpadá tu použitie odtlačkovej hmoty a lyžice, čo je väčšinou pre pacienta nepríjemné.
  • Potom Cerec a 3D CAD CAM software spracujú sken Vášho zubu do digitálnej 3D podoby.
  • Program a lekár vymodelujú novú korunku, rekonštrukciu na obrazovke, čo trvá cca 10 minút. Následne sa návrh odošle do frézovacej jednotky.
  • Následne po vyfrézovaní sa rekonštrukcia vyskúša v ústach, pokial je potrebne tak sa dofarbí, doleští sa a adhezívnou technikou sa nalepí do úst. Po finálnych úpravách máte korunku vo vašich ústach a je nerozoznateľná od vlastného zubu.

LAD terapia - light activate dezinfection

example2 Nové antibakteriálne ošetrenie bez podávania liekov
Svetlom aktivovaná dezinfekcia - nová forma ošetrenia ozónom

Koncept svetlom aktivovanej dezinfekcie má veľmi sľubnú budúcnosť v stomatológii pretože je veľmi užitočný v ničení baktérií zapustených v biofilme, pracuje ihneď a nevytvára antimikrobiotickú rezistenciu. Ošetrenie je rýchle, jednoducho sa aplikuje a je bez akýchkoľvek nežiadúcich účinkov.

Sterilizačný program

example2 example2 example2 example2
Sterilizačný prístroj:
na sterilizáciu stomatochirurgických nástrojov kladieme v našej praxi veľký dôraz. Je nevyhnutné, aby lekár pracoval s nástrojmi, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy čistoty. Vlastníme sterilizačný prístroj najvyššej svetovej kvality od talianskeho výrobcu spoločnosti Cominox Stericlave BHD 18.

Zabalenie:
sterilizácia je nabezpečnejšia cesta ako predchádzať infekciám. Po sterilizácii však musíme brať na zreteľ, aby nástroje neboli kontaminované znova. Cominox baliaci prístroj efektívne zabalí strerilizované nástroje a tieto môžu byť následne uložené, pričom sú spoľahlivo ochránené pred kontamináciou. Tento proces zodpovedná všetkým zákonným a normatívnym nariadeniam. Po sterilizácii a zabalení môžu byť balíčky s nástrojmi uložené v sklade dlhú dobu, bez toho, aby sa k nim dostala akákoľvek nečistota vrátane prachu alebo baktérií.

Kontrola sterility:
pomocou testov sterility , ktoré sú súčasťou baliacej fólie pravidelne kontrolujeme, či sterilizačný proces prebehol bezchybne.

Air flow

example2 Perioflow
jedná sa o modernú metódu odstránenia povlaku z podďasnového /subgingiválneho/ priestoru. Pomocou prístroja Air-Flow Handy Perioa špeciálného glycínového prášku sa dokonale odstránia baktérie zo zubného žliabku, z hĺbky až 4mm. Tento sposob odstránenia povlaku je vhodný u pacientov s implantátmi a fixnými náhradami, ako i u pacientov s parodontitídou. Použitie subgingiválnej metódy čistenia urýchľuje proces zápalového hojenia ďasien.
USG ultrazvukový prístroj na odstraňovanie zubného kameňa, ktorý veľmi rýchlo, efektívne a bezbolestne odstráni všetok zubný kameň na zubných tkanivách.

Mikrochirurgia

example2 example2 Na našom pracovisku používame zväčšovacie zariadenia s bodovým svetlom vďaka ktorým vidíme miesta, ktoré bežným okom nie sú dostupné. V kombinácii s mikrochirurgickými nástrojmi nám umožňuje čo najatraumatickejšiu prácu s tkanivami.

Dezinfekcia

dezinfekcia všetkých priestorov v našom stomatologickom zariadení je pre nás absolútnou samozrejmosťou. V ambulancii lekára je umiestnený germicídny žiarič. Germicídny žiarič sa spúšťa automaticky vždy v nočných hodinách, pričom prefiltruje všetok vzduch v miestnosti a ničí baktérie.

Taktiež na podlahy a všetky plochy sú používané špeciálne dezinfekčné roztoky, ktoré majú antibakteriálny charakter.